Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza

Főigazgató
Telefonszám, mellék
Leírás

Kórházunk a közép-európai régióban az egyedüli egyházi fenntartású gyermekkórház, amely a legfontosabb gyermekbetegségekkel foglalkozik. Részt veszünk a főváros gyermekügyeleti rendszerében, területi ellátási kötelezettségünk a pesti oldal észak-keleti területeit öleli fel, de fogadunk betegeket Pest megyéből és az ország más területeiről is. Országos hatáskörű, kiemelt profilunk az égéssérült gyermekek ellátása, a Bethesdában működik az Égéssérült Gyermekeket Ellátó Országos Központ. A Budapest - Bethel Epilepszia Centrum, amely neurológiánkat is magába foglalja, ugyancsak országosan fogad epilepsziás gyerekeket műtét előtti kivizsgálásra. Évente átlagosan 8-9000 gyermeket gyógyítunk a fekvőbeteg osztályokon, járóbeteg-rendeléseinket 110-120000 gyermek keresi fel.

Bővebb információ: https://www.bethesda.hu/