Ugrás a tartalomra

Zsüritagok

sad
Dr. Velkey György János, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója, gyermekgyógyász, gyermek-aneszteziológiai és intenzívterápiás szakorvos, egészségügyi szakmenedzser, a Magyar Kórházszövetség elnöke.
sad
Dr. Tamásné Bese Nóra
Egészségügyi kommunikációs szakértő. A Bethesda Gyermekkórház stratégiai igazgatója, főigazgató-helyettes valamint a Magyar Kórházszövetség kommunikációs vezetője.
sad
Dr. Rákosy-Vokó Zsuzsa az Országos Kórházi Egészségfejlesztési Program vezetője, emellett a Bethesda Gyermekkórház prevenciós igazgatója, az MTA- PTE Innovatív Egészségpedagógia Kutatócsoport vezetője, valamint a PTE Orvosi Népegészségtani Intézet egyetemi adjunktusa.
sad
Dr. Hajnes József a Bethesda Gyermekkórház stratégiai igazgatóhelyettese, gyermekgyógyász szakorvos-jelölt, egészségügyi menedzser, a Kórházi Egészségfejlesztési Program és az Egészségfejlesztő Kórház Díj egyik alapítója, ötletgazdája. Az orvosi egyetem óta fontos számára az egészségtudatosság, a betegségek megelőzése. A Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete elnökekénk végzett munkájáért a Semmelweis Egyetem Pro Universitate Ezüst-díjban részesítette 2018-ban. Orvostanhallgató korában megalapította néhány társával együtt a Semmelweis Egészségversenyt, valamint részt vett a Semmelweis Egészségfejlesztési Központ létrehozásában. Az államigazgatásban töltött ideje során miniszteri elismerésben részesül a koronavírus-járvány kezelésében végzett munkájáért. Jelenleg számos egészségfejlesztéssel kapcsolatos munkacsoport tagja vagy vezetője.
sad
Zentai Andrea Dietetikusi diplomáját a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Főiskolai Karán, másoddiplomáját pedig a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán, népegészségügyi mesterképzési szakon szerezte, elvégezte a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Közigazgatási Továbbképző Intézet Fejlesztéspolitikai Szaktanácsadó szakirányú továbbképzését, majd Közigazgatási Szakvizsgát tett. Pályája során dolgozott dialízis központban, a Szent Imre Kórház endokrin és anyagcsere osztályán, szakambulanciáján. Egy endokrinológiai anyagcsereközpont szakmai tanácsadója, vezető dietetikusa volt, négy évig vezetett egy főzőiskolát, ahol több, főként szénhidrát-anyagcsere-zavarban szenvedő és táplálék-allergiával, -intoleranciával érintett pácienseknek tartottak elméleti és gyakorlati képzéseket. 2008-tól az Országos Élelmezés és Táplálkozástudományi Intézetben, jelenleg ennek jogutódjánál, az Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központban (NNGYK) dolgozik, ahol 5 éve a Táplálkozástudományi Főosztályt vezeti
sad
Dr. Pénzes Melinda
Dr. Pénzes Melinda 2004-ben általános orvosként végzett a Szegedi Tudományegyetemen, 2009-ben megelőző orvostan és népegészségtan szakvizsgát, 2017-ben a Semmelweis Egyetem Doktori Iskolájában PhD fokozatot szerzett. 2007. óta dolgozik a Semmelweis Egyetemen, kezdetben az ETK Népegészségtani Intézetében, 2010-től az ÁOK Népegészségtani Intézetében, 2022- től az Egészségügyi Menedzserképző Központban. A Semmelweis Egyetem Megelőző orvostan és népegészségtan Grémiumának tagja, Doktori Iskolájában témavezető. 2007-től számos hazai és nemzetközi népegészségügyi és a dohányzás visszaszorításával, megelőzésével kapcsolatos kutatásban és projektben vett részt projektvezetőként, mentorként, szakmai tanácsadóként. Több hazai és nemzetközi tudományos folyóiratban rendszeresen lektorál, valamint bírálóbizottsági-, illetve szerkesztőségi tag.
sad
Beke Zsuzsa, Csoportszintű PR, CSR és kormányzati kapcsolatok vezető, Richter Gedeon Nyrt. A Külkereskedelmi Főiskolán szerzett közgazdász diplomát és angol nyelvű pénzügyi-gazdasági szinkrontolmács képesítést. Ezt követően az Oxford Brookes University MBA képzésén Diploma in Management Studies végzettséget szerzett. Pályafutását az Állami Vagyonügynökség (ÁVÜ majd ÁPV Rt.) Marketing Igazgatóságán kezdte, majd ezt követően kommunikációs tanácsadó cégeknél dolgozott, elsősorban pénzügyi kommunikációs projekteken (tőzsdei bevezetések, akvizíciók).  25 éve dolgozik a Richter Gedeon Nyrt.-nél, ahol csoportszinten a Richter csoport hazai és nemzetközi kommunikációjáért és CSR tevékenységéért, valamint kormányzati kapcsolatokért felelős vezetőjeként fejti ki tevékenységét. Az általa vezetett részleg feladata a Társaság vállalati márka kommunikációjának megtervezése és kivitelezése a magyar piacon, valamint a kommunikációs és márkaépítési tevékenység anyavállalati koordinálása és ellenőrzése az összes EU, valamint az orosz, FÁK és Latin-Amerikai piacokon, melyeken a Richter saját márkával van jelen. Feladatkörükbe tartozik ezen túl a Társaság CSR és alapítványi tevékenysége, a Public Affairs tevékenység, valamint a nem innovációs tartalmú pályázati tevékenység (infrastruktúra fejlesztés, beruházások). Elnökségi tag a Magyar Öttusa Szövetségben, tagja a Medicines for Europe európai gyógyszeripari szövetség Public Affairs bizottságának, valamint a Magyarországi Gyógyszergyártók Országos Szövetsége Kommunikációs bizottságának vezetője.  Két fiú és egy lány gyermek édesanyja.
A Marketing és Média szaklap „legsikeresebb kommunikációs vezetői” Top 50 listáján minden évben szerepel, idén első helyen végzett, valamint a Forbes Magazin által minden évben összeállított „legbefolyásosabb nők” listáján is megtalálható.
sad
Dr. Mayer Ákos sebész szakorvos, egészségügyi menedzser és egészségügyi minőségmenedzser. Egyetemi tanulmányait Németországban, a rostocki Wilhelm Pieck Egyetemen és a berlini Humboldt Egyetemen végezte. 2001-ben szakvizsgázott sebészetből, 2005-ben egészségügyi minőségmenedzser, 2007-ben pedig egészségügyi szakmenedzser végzettséget, 2016-ban klinikai audior képesítést szerezett. Az egyetemi évek után a miskolci B.A.Z Megyei Kórházban kezdett dolgozni, majd az Uzsoki utcai kórházban és a Szent Imre Kórházban. Ezt követően több nagyobb hazai egészségügyi rendszer-fejlesztési projektben vett részt (OTP Egészségprogram, magánegészségügyi szolgáltatásfejlesztés, CME továbbképzés fejlesztések, TÁMOP 6.2.6 kiemelt projekt, Egészséges Budapest Program járóbeteg-szakellátói fejlesztések), több ország (Szerbia, Ausztria) egészségügyi akkreditációs rendszerének auditjában közreműködött. 2010 óta dolgozik orvosként és menedzserként a hazai járóbeteg-szakellátásban 6 évig intézményvezetőként, jelenleg a XVI. kerületi Kertvárosi Egészségügyi Szolgálat orvosigazgatója és a sebészeti szakrendelését  vezeti. Több évig tagja volt a MEDICINA Járóbeteg-szakellátási Szövetség Elnökségének, jelenleg a Felügyelő Bizottságban dolgozik, emellett rendszeres előadó a szakellátást érintő kérdéskörökben szakmai rendezvényeken, konferenciákon. Tagja a Magyar Sebész Társaságnak, a Magyar Sebkezelő Társaságnak és alapító tag a Magyar Betegbiztonsági Társaságnak. 
sad
Bús Attiláné okleveles közgazdász. Pályafutását több mint húsz éve kezdte a vállalkozói szférában. 2014-től a Budavári Önkormányzat Egészségügyi Szolgálatának gazdasági igazgatója, valamint a Terézvárosi Egészségügyi Szolgálatnál és a Ferencvárosi Egészségügyi Szolgálatnál belső ellenőri feladatokat lát el. Közgazdász diplomáját a Szolnoki Főiskolán szerezte pénzügy és számvitel szakon, ahol a tanulmányai során a képzéshez tartozó controlling specializáció követelményeit is teljesítette. 2019-ben a Semmelweis Egyetem egészségügyi menedzser mesterképzési szakán mesterfokozatot és okleves egészségügyi menedzser szakképzettséget szerezett. Ezen kívül rendelkezik mérlegképes könyvelői végzettséggel mind államháztartási, mind vállalkozói szakon. Jelenleg az Eötvös Lóránd Tudományegyetem levelező tagozatán jogot hallgat. A mindennapi életben egy 20 éves fiú és egy 17 éves lány gyermek boldog édesanyja.