Aktuális események/hírek

Kiemelt hír
2022. április. 29.
Búcsúzunk elnök úrtól, főigazgató úrtól, doktor úrtól, de leginkább igaz barátunktól. Igyekszünk felfogni a felfoghatatlant, de egyelőre képtelenek vagyunk elhinni, hogy már soha nem ülsz közöttünk, nem hallhatjuk bölcs mondataidat, jószándékú, nyugodt, kedves véleményedet, javaslataidat. Igen, mindig kedves voltál.
2022. május. 24.
Az X-EHEALTH 2# Professional Training Sessions 2022. május 25-i programját ide kattintva tekintheti meg.
2022. április. 20.
A Medicina Projekthez kapcsolódó díjakat ebben az évben is kiadja a szervező bizottság. Így a zsűri meghirdeti a „Kiváló szakdolgozó különdíj, 2022” című pályázatot is, amelyet a Medicina Projekthez kapcsolódva a Med-Econ Humán Szolgáltató Kft. alapította meg. A nyertes szakdolgozó 500 ezer forint értékű díjban részesül. A részletes leírás itt érhető el.
2022. március. 30.
A Nemzetközi Hypertonia Társaság és a Hypertonia Világ Liga mozgalmat hirdetett 2022. évre is május hónapra. Ez a figyelemfelhívás eddig minden év május 17-én, a WHO által meghirdetett Hypertonia Világnapon történt, idén a csatlakozó országok egy általuk szabadon választható hónapban csatlakozhatnak a programhoz, nálunk idén újra „MÁJUS A VÉRNYOMÁSMÉRÉS HÓNAPJA.” 2017 óta a Hipertónia Világnap üzeneteit egy egész hónapon keresztül közvetítjük a lakosság felé. A program fő célja, hogy minél több, addig nem ismert hipertóniás beteg kerüljön az orvosi ellátás látóterébe.
2022. március. 16.
A Magyar Kórházszövetség és a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom 2018 óta keresi minden évben a családbarát megoldásokban elől járó kórházi osztályokat és kórházakat. 2022-ben is keressük tehát a példaértékű,2020/21-ben indult családbarát megoldásokat megvalósító kórházi osztályokat vagy kórházakat.
2022. február. 04.
Alábbiakban olvashatják az IHF tavalyi évben indított "IHF Association Leaders Circle (ALC)" elnevezésű kezdeményezését, mely egy exkluzív platform a kórházi és egészségügyi szektor vezetői részére.
2022. január. 19.
Elindult a jelentkezés a soron következő, XXXIV. Kongresszusunkra, melyet 2022. június 1-3. között tartunk Siófokon. Ide kattintva a rendezvénnyel kapcsolatos minden fontos információ megtalálható. Jelentkezni az alábbi linkeken lehetséges: Regisztráció egyéni résztvevők részére: https://mkszkongresszus.hu/form/xxxiv-personal-registration
2022. január. 19.
Ide kattintva tájékozódhat a HOPE által összeállított anyagban a COVID-19 vírusról.
2021. december. 20.
A Libri Könyvkiadó szeretné megköszönni az egészségügyben dolgozók egész éves kitartó munkáját. Nagylelkű felajánlást tett a kórházak felé, mely összesen 3000 db könyvből áll, és a 104 tagintézményünk között kerül kiosztásra. Az adománykönyvek az alábbiak:
2021. november. 17.
Egyre aggasztóbbak a magyar járványügyi adatok. Naponta több mint százan halnak meg koronavírus-fertőzésben. Közben 600-hoz közelít azoknak a száma, akik a koronavírus miatt élet-halál között fekszenek valamelyik kórházak intenzív osztályán. Kásler Miklós miniszter múlt héten elrendelte, hogy az ágyak 20 százalékát szabadítsák fel az intézmények. A stúdióban Ficzere Andrea, a Kórházszövetség elnöke.