Aktuális események/hírek

2022. november. 09.
Családbarát megoldások az egészségügyben: újra lehet pályázni a Családbarát Kórház és Családbarát Kórházi Osztály címekért
2022. október. 13.
Szeptember 26-tól megszűntek a karanténkötelezettségek Hongkongban, ezért 2022. november 10-11. között fizikai formájában is megrendezésre kerül az Asia Summit on Global Health konferencia illetve a Deal Flow befektetési partnerkereső platform.
2022. június. 16.
Tisztelt Egészségügyi Vezetők!   Az IME – Az Egészségügyi Vezetők Szaklapja 2022. június 29-én immár tizenhatodik alkalommal rendezi meg hagyományos Országos Egészség-gazdaságtani Konferenciáját.   A konferencia helyszíne: Radisson Blu Béke Hotel (1067 Budapest, Teréz krt. 43.)
2022. június. 10.
Dr. Velkey György a Magyar Kórházszövetség új elnöke
2022. április. 29.
Búcsúzunk elnök úrtól, főigazgató úrtól, doktor úrtól, de leginkább igaz barátunktól. Igyekszünk felfogni a felfoghatatlant, de egyelőre képtelenek vagyunk elhinni, hogy már soha nem ülsz közöttünk, nem hallhatjuk bölcs mondataidat, jószándékú, nyugodt, kedves véleményedet, javaslataidat. Igen, mindig kedves voltál.
2022. március. 30.
A Nemzetközi Hypertonia Társaság és a Hypertonia Világ Liga mozgalmat hirdetett 2022. évre is május hónapra. Ez a figyelemfelhívás eddig minden év május 17-én, a WHO által meghirdetett Hypertonia Világnapon történt, idén a csatlakozó országok egy általuk szabadon választható hónapban csatlakozhatnak a programhoz, nálunk idén újra „MÁJUS A VÉRNYOMÁSMÉRÉS HÓNAPJA.” 2017 óta a Hipertónia Világnap üzeneteit egy egész hónapon keresztül közvetítjük a lakosság felé. A program fő célja, hogy minél több, addig nem ismert hipertóniás beteg kerüljön az orvosi ellátás látóterébe.
2022. március. 16.
A Magyar Kórházszövetség és a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom 2018 óta keresi minden évben a családbarát megoldásokban elől járó kórházi osztályokat és kórházakat. 2022-ben is keressük tehát a példaértékű,2020/21-ben indult családbarát megoldásokat megvalósító kórházi osztályokat vagy kórházakat.
2022. február. 04.
Alábbiakban olvashatják az IHF tavalyi évben indított "IHF Association Leaders Circle (ALC)" elnevezésű kezdeményezését, mely egy exkluzív platform a kórházi és egészségügyi szektor vezetői részére.
2022. január. 19.
Elindult a jelentkezés a soron következő, XXXIV. Kongresszusunkra, melyet 2022. június 1-3. között tartunk Siófokon. Ide kattintva a rendezvénnyel kapcsolatos minden fontos információ megtalálható. Jelentkezni az alábbi linkeken lehetséges: Regisztráció egyéni résztvevők részére: https://mkszkongresszus.hu/form/xxxiv-personal-registration
2022. január. 19.
Ide kattintva tájékozódhat a HOPE által összeállított anyagban a COVID-19 vírusról.